Ads 468x60px

czwartek, 24 marca 2016

Miejski blogroll

Blogi miejskie trudno odnajduje się w sieci, posługując się wyszukiwarką Google, a przecież szukając czegokolwiek w wirtualnym świecie używamy przede wszystkim tego narzędzia. Przyczyna oczywiście leży po stronie wyszukiwarki Google. 

Strony i blogi, które nie są stale aktualizowane i nie posiadają wielu wartościowych linków w sieci spychane są w wynikach wyszukiwania na bardzo odległe pozycji. Wpisywanie w wyszukiwarkę np "Poznań blog" coś pokaże, ale jest to misz masz kilku różnych blogów i wielu stron pozycjonowanych na hasło "Poznań".

W sieci nie znajdziecie strony, które zbiera informacje o polskiej miejskiej blogosferze. W ten sposób powstał agregator blogów miejskich, którego głównym celem jest zgromadzenie informacji o jak największej ilości polskich blogów miejskich.

Z blogami miejskimi jest ten sam kłopot, co z innymi blogami. Blogi miejskie w większości przypadków nie działają zbyt długo. Blogerska miejska pasja zwykle zanika po 2-3 latach prowadzenia bloga. 

Agregat blogów miejskich czyli miejski blogroll prowadzony jest dla blogów na których publikowane są wpisy. Jednak postaram się odnaleźć, jak najwięcej polskich blogów miejskich na których autorzy zaprzestali publikowania wpisów. Informacje o tych blogach będą publikowane we wpisach Blogowy pelengator.

Zachęcam wszystkich blogerów miejskich i miłośników miejskiego blogowania do zgłaszania blogów do agregatora.

1 komentarz:

  1. 2-3 lata? Moje blogi miejskie mają prawie po 7 lat i na razie nie zamierzam zaniechać działalności... Ale jętek faktycznie sporo.

    OdpowiedzUsuń

Reporter.pl

Regionalne - Warszawa - naszemiasto.pl

 

Followers